حذف شرکت‌های پیمانکاری و قرارداد مستقیم شدن نیروهای شرکتی

قرارداد مستقیم شدن نیروهای شرکتی با طرح جدید مجلس
قرارداد مستقیم شدن نیروهای شرکتی با طرح جدید مجلس

حسین گودرزی (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) درباره تصویب کلیات طرح سازماندهی استخدام کارکنان دولت گفت: کلیات این طرح امروز در مجلس تصویب شد. بر اساس این طرح به کارگیری نیروی انسانی برای خدماتی که ماهیت بلند مدت یعنی بیش از یک سال دارند و در حال حاضر از سوی شرکتهای موضوع ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در قالب شرکتی حجمی و عمرانی و تامین نیروی انسانی به کارگیری می‌شوند، ممنوع می‌شود.

گودرزی افزود: از این تاریخ به بعد افراد از طریق آزمون به صورت متمرکز در کشور جذب خواهند شد و افرادی که در حال حاضر با شرکت های پیمانکاری قرار دارند، سازماندهی می‌شوند و قرارداد مستقیم با آن ها بسته خواهد شد.

به گفته وی، افرادی که الان در چارچوب نیروهای شرکتی فعالیت می‌کنند نیاز به آزمون ندارند و جذب می‌شوند.

گودرزی در ادامه اضافه می‌کند: شرکتهای واسط حذف می‌شوند به جز در مواردی که خدمات موقت و خاصی ارائه می‌دهند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان و در پاسخ به این سوال که این طرح در مورد حذف شرکتهای پیمانکاری نفت نیز صدق می‌کند یا خیر، گفت: بله قرارداد کل نیروهای شرکتهای واسط حذف و قراردادها مستقیم می‌شوند.


مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ کامل نگرفتید؟
برای دریافت مشاوره تخصصی قانون کار
حقوق دستمزد-قرارداد کار- تصفیه حساب کارگران -شکایت اداره کار - سخت و زیان آور - حوادث و بیماری‌های کار-بیمه بیکاری - بازنشستگی کارگران