نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
dwqa-question
dwqa-answer
e-landing-page
wpforms

سرانجام شکایت به دیوان عدالت بابت «حق مسکن»

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور) در سخنانی درباره شکایت کارگران در مورد حق مسکن اظهار داشت: چند وقتی است که جمعی از کارگران بابت حق مسکن به دیوان عدالت شکایت کرده‌اند اما تاکنون به این شکایت رسیدگی نشده است؛ انتظار ما این است که قضات محترم دیوان عدالت در این شرایط اقتصادی، بحث حق مسکن کارگران را در اولویت قرار دهند.

حق مسکن 550 هزار تومانی، موضوع شکایت
حق مسکن 550 هزار تومانی، موضوع شکایت

طبق گفته حبیبی، این کار تا به امروز به سرانجام نرسیده فقط به کارگران شاکی پیامک آمده که شکایت آن‌ها به شعبه ارجاع شده ولی هنوز در شعبه به این شکایت‌ رسیدگی نشده است.

این فعال کارگری تاکید می‌کند: احیای حق مسکن 650 هزار تومانی که در جلسه نوزدهم اسفند ماه شورایعالی کار به تصویب رسیده، کمترین کاری است که می‌شود در این شرایط برای کارگران صورت داد، به علت حجم بالای شکایات کارگران انتظار ما از دیوان عدالت اداری، رسیدگی سریع به این موضوع است.

وی اضافه می‌کند: طبق قانون، در بحث «کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون‌کار» دولت فقط تاییدکننده رقم مصوب شورایعالی کار است، امسال برای اولین بار دولت صد هزار تومان از حق مسکن مصوب شورا کم کرد و این مولفه مزدی را به 550 هزار تومان کاهش داد، سوال ما این است که آیا در این شرایط اقتصادی که اجاره خانه در شهرستان‌های کوچک حداقل ماهی 2 میلیون تومان است، حق مسکن 550 هزار تومانی عادلانه است؟

حبیبی معتقد است، در کنار ابطال حق مسکن 550 هزار تومانی، باید مابه‌التفاوت حق مسکن از ابتدای سال به کارگران پرداخت شود، دیوان عدالت باید حکم به اصلاح مصوبه حق مسکن و پرداخت مابه‌التفاوت ماه‌های گذشته بدهد.


مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید

3 دیدگاه دربارهٔ «سرانجام شکایت به دیوان عدالت بابت «حق مسکن»»

    1. سلام
      نزدیک ترین شرایط بازنشستگی شما تکمیل 30 سال سابقه بیمه است.

  1. سلام
    من میخواستم به دیوان عدالت از هیات دولت شکایت کنم. رفتم به خدمات قضایی اونا گفتند اصلا همچین چیزی تابحال نداشتیم برام ثبت شکوائیه نکردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیش حقوقی بساز
قرارداد کار تنظیم کن
مشاوره بگیر
چگونه خیلی راحت ریز حقوق و مزایای 1402 خود یا کارکنان خود را دقیق محاسبه کنید؟
برای دریافت آنلاین و فوری فیش حقوقی 1402 قانون کار
پایه سنوات تجمیعی، مزد شغل، حق مسکن، بن کارگری، حق اولاد، اضافه کاری، شب کاری، نوبت کاری، جمع کاری، ماموریت، حق بیمه، مالیات حقوق...
طبق آخرین مقررات و همه در یک برگه PDF قابل چاپ به شکل فیش حقوقی (رایگان و حرفه‌ای)