سوال کاربر : شرایط شروع به کار در مدت زمان اقدام به بیمه بیکاری چیست؟

من به مدت ۱۰ سال و ۶ ماه سابقه بیمه کارگری دارم و بیکار شدم. در اداره کار علیه کارفرما شکایت کردم و مراحل شکایت و درخواست بیمه بیکاری حدود ۲ و نیم ماه طول کشید. در این مدت کار تازه پیدا کردم و شروع به کار کردم.

شروع به کار در مدت زمان اقدام به بیمه بیکاری چه شرایطی دارد؟

آیا دریافت بیمه بیکاری برای مدت دو نیم ماه جایز و مناسب است یا نه؟ اگر از بیمه بیکاری استفاده کنم از دفعات دریافت بیمه بیکاری من کم می‌شود؟ شنیده‌ام که هر کارگر در طول خدمت خود نمی‌تواند بیش از ۳ بار از بیمه بیکاری استفاده کند.


پاسخ به : شرایط شروع به کار در مدت زمان اقدام به بیمه بیکاری چیست؟

هر کارگر می‌تواند از روزی که بیکار شده استفاده کند. چنانچه در مدت زمان اقدام به بیکاری، کارگر شغل تازه پیدا کرد و شروع به کار کرد می‌تواند از روز بیکاری تا شروع کار جدید از بیمه بیکاری استفاده کند.

استفاده از بیمه بیکاری در مدتی که بیکار بودید این مزیت را دارد که برای این مدت مقرری بیمه بیکاری گرفته و حق بیمه این مدت نیز واریز می‌شود. مشکل و عوارض خاصی برای اینکار وجود ندارد. محاسبه آنلاین مدت بیمه بیکاری را اینجا می‌توانید ببینید.

دریافت بیمه بیکاری به دفعات نا محدود قابل استفاده است. بیمه بیکاری صرفا از لحاظ کل مدت استفاده از بیمه بیکاری محدودیت دارد.

هر کارگر می تواند بیش از ۳ بار از بیمه بیکاری استفاده کند.


مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ کامل نگرفتید؟
برای دریافت مشاوره تخصصی قانون کار
حقوق دستمزد-قرارداد کار- تصفیه حساب کارگران -شکایت اداره کار - سخت و زیان آور - حوادث و بیماری‌های کار-بیمه بیکاری - بازنشستگی کارگران