سوال کاربر : نحوه محاسبه میانگین دستمزد مبنای محاسبه مستمری و حقوق بازنشستگی واریز بیمه از دو کارگاه در سامانه تامین اجتماعی چگونه است؟

همزمان از دو کارگاه برای من بیمه واریز می‌شود. در یک شرکت ۱۴ سال و ۶ ماه و در شرکت بعدی ۵ سال ۳ ماه سابقه واریز بیمه دارم. میانگین مزد دو سال آخر در شرکت اول ۳۲ میلیون ریال و در شرکت دوم ۲۲ میلیون ریال هست.

از طریق سامانه ای سرویسز تامین اجتماعی میانگین محاسبه کردم مبلغ ۳۷.۵۰۰.۰۰۰ ریال رو به عنوان میانگین مزد نشون می‌ده. نحوه محاسبه میانگین دستمزد مبنای محاسبه مستمری در حالتی که از دو کارگاه بیمه واریز می شود چطور است؟

پاسخ به : نحوه محاسبه میانگین دستمزد مبنای محاسبه مستمری و حقوق بازنشستگی واریز بیمه از دو کارگاه در سامانه تامین اجتماعی چگونه است؟

موقعی که کارگر واریز بیمه همزمان از دو کارگاه را داشته باشد و این واریزی در سال‌های آخر منجر به بازنشستگی باشد برای هر کارگاه به صورت جداگانه میانگین دستمزد محاسبه می‌شود.

برای محاسبه مستمری واریز بیمه همزمان از دو کارگاه نیز میانگین مزد هر کارگاه در سنوات واریز بیمه همان کارگاه ضرب شده و مستمری تعلق گرفته ناشی از آن کارگاه به دست می‌آید.

در نهایت پس از محاسبه مستمری ناشی از هر کارگاه به هم جمع شده و به عنوان مبلغ کل مستمری تعیین می‌شود.

در سامانه اینترنتی تامین اجتماعی نیز محاسبه میانگین دستمزد واریز بیمه از دو کارگاه پیش بینی شده است که می توانید از طریق زیر اقدام کنید. آموزش کامل نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی به صورت ویدیویی را اینجا ببینید.

۱-وارد حساب کاربری خود در سامانه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی از طریق لینک زیر شوید.

https://eservices.tamin.ir/

۲- سپس مسیر زیر را در منوی حساب کاربری خود طی کنید.

بیمه شدگان -> بازنشستگی-> محاسبه مبلغ مستمری

۳- در پنجره باز شده هم محاسبه مکانیزه و اتوماتیک و هم محاسبه به روش دستی طراحی شده است.

در قسمت مبلغ محاسبه شده یک تیک با عنوان «در دو یا چند کارگاه بصورت همزمان شاغل می باشم» وجود دارد که آن را انتخاب نمایید تا جعبه‌های مربوط به محاسبه میانگین دستمزد کارگاه دوم نیز اضافه شود.

مطالب مرتبط زیر را مطالعه کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ کامل نگرفتید؟
برای دریافت مشاوره تخصصی قانون کار
حقوق دستمزد-قرارداد کار- تصفیه حساب کارگران -شکایت اداره کار - سخت و زیان آور - حوادث و بیماری‌های کار-بیمه بیکاری - بازنشستگی کارگران