نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
dwqa-question
dwqa-answer
e-landing-page
wpforms

فقط کاهش ساعات کار برای صرفه جویی برق کافی نیست!

با کاهش ساعات کار دستمزد کارگران نباید کاهش یابد
با کاهش ساعات کار دستمزد کارگران نباید کاهش یابد

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ابلاغ بخشنامه کاهش ساعات کار را در کاهش مصرف برق مفید خواند اما گفت که راه صرفه جویی در مصرف برق فرهنگ سازی است و با کم کردن ساعات کار حقوق کارگران نباید دچار مشکل شود.

هادی ابوی درباره تاثیر کاهش ساعات کار در فضای کسب و کار اظهار کرد: بخشنامه کاهش ساعت کار که به منظور صرفه جویی در مصرف برق ابلاغ شده است بخشنامه خوبی است هرچند که باید از قبل برخی زیرساختها فراهم و اشکالات آن برطرف می‌شد.

وی اضافه کرد: این بخشنامه بخشهای خصوصی را نیز شامل می‌شود و تعداد زیادی از کارگران در روزهای اخیر با اجرای بخشنامه دچار مشکل شده‌اند.

وی ادامه داد: طبیعتا بخش خصوصی باید تا جایی که امکان دارد از ظرفیت و توان خود برای کاهش هزینه ها استفاده کند، از طرف دیگر وقتی اعلام می‌کنیم ساعات کار کاهش یابد و کارخانه ها با قطعی برق مواجه می‌شوند، حق و حقوق کارگران هم کاهش می‌یابد.

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اظهار این موضوع که ابلاغ بخشنامه کاهش ساعات کار نباید حقوق و بیمه کارگران دچار مشکل شود، اضافه کرد: حقوقی که کارگران دریافت می‌کنند کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد و به ساعاتی که کارفرما به عنوان اضافه کار برای آن ها مشخص کرده است امید بسته ‌اند ولی در صورتی که ساعات کار به صورت ناخواسته کاهش می‌یابد و برق کارخانه قطع می‌شود به نوعی از حقوق کارگران زده می‌شود و دیگر نمی‌توانند شیفت بمانند و این تعطیلی و کاهش ساعات کار بر روی وضع معیشت آنها تاثیر می‌گذارد.

این مقام مسئول کارگری درباره الزام بخشنامه به جبران ساعات کاهش یافته در زمانهای دیگر نیز گفت: این چنین تصمیمات در بخشنامه صحیح نیست یعنی ادارات باید در پاییز و زمستان ساعات کار را افزایش دهند و کارمندان 12 ساعت سرکار بمانند تا ساعات کاهش یافته جبران شود؟

ابوی گفت: ما تنها با وزارت کار همکار نیستیم بلکه با 18 وزارتخانه دیگر هم در ارتباطیم و انتظار داریم نظر تشکل‌ها را در هنگام وضع چنین بخشنامه ها و دستورالعمل هایی جویا شوند. در حوزه روابط‌ کار موضوعاتی هست که نیازمند نظر خواهی و هم رایی از تشکل ها است ولی متاسفانه به این موضوع توجه نمی‌شود.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در ادامه گفت: در دوران همه گیری کرونا بخشهای تولیدی تعطیل نبودند چون ممکن بود حقوق و بیمه کارگران دچار مشکل شود ولی در بخشهای کارمندی چنین مشکلی پیش نیامد چون اساسا نوع کار تفاوت داشت و درباره واریز حق بیمه‌ها، دولت و کارفرمایان هماهنگ بودند. ابوی در پایان صحبت های خود با تاکید بر افزایش ظرفیت تولید برق در کشور، گفت: چاره ای نداریم به جز اینکه به سمت تولید برق قدم برداریم، چون مثلا اگر بخواهیم نیروگاه بزنیم شاید ممکن است سالها طول بکشد ولی اگر میخواهیم مصرف برق را بهینه کنیم راه حلش کاهش ساعات کار نیست بلکه باید فرهنگ سازی کنیم و در جاهایی که غیر ضروری است با تغییر برخی قوانین به سمت مصرف انرژی برویم.


مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیش حقوقی بساز
قرارداد کار تنظیم کن
مشاوره بگیر
چگونه خیلی راحت ریز حقوق و مزایای 1402 خود یا کارکنان خود را دقیق محاسبه کنید؟
برای دریافت آنلاین و فوری فیش حقوقی 1402 قانون کار
پایه سنوات تجمیعی، مزد شغل، حق مسکن، بن کارگری، حق اولاد، اضافه کاری، شب کاری، نوبت کاری، جمع کاری، ماموریت، حق بیمه، مالیات حقوق...
طبق آخرین مقررات و همه در یک برگه PDF قابل چاپ به شکل فیش حقوقی (رایگان و حرفه‌ای)