صدور و دانلود فیش حقوقی قانون کار 1403 و 1402 و 1401 و 1400

تنظیم و دانلود رایگان  و آنلاین فیش حقوقی کارکنان

برای تنظیم و چاپ فیش حقوقی کارکنان خود شامل حقوق – مزایا – بیمه – مالیات
گزینه مناسب را انتخاب کنید…

فیش حقوق آنلاین 1403

فیش حقوقی 1403 عادی پاره وقت و ساعتی (غیر نوبت کار)

مناسب برای مدارس غیردولتی، مطب ها، کلینیک ها و هر کارگاهی که ساعت کار کمتر از ساعت کار قانونی باشد

فیش حقوقی 1403 عادی تمام وقت (غیر نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق 1403 عادی تمام وقت (کارگران نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، نوبت کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق 1403 عادی تمام وقت (غیر نوبت کار) رایگان

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت (حاوی زمینه تبلیغات)

فیش حقوق آنلاین 1402

فیش حقوقی 1402 عادی تمام وقت (غیر نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق 1402 عادی تمام وقت (کارگران نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، نوبت کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق 1402 عادی تمام وقت (غیر نوبت کار) رایگان

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت (حاوی زمینه تبلیغات)

تسویه حساب کارکنان خود را طبق آخرین مقررات قانون کار به صورت آنلاین و فوری با فرمت PDF قابل چاپ
قرارداد کار کارکنان خود را طبق آخرین مقررات قانون کار به صورت آنلاین و فوری طراحی و با فرمت PDF قابل چاپ

فیش حقوق آنلاین 1401

فیش حقوق عادی تمام وقت (غیر نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق عادی تمام وقت (نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، نوبت کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق عادی تمام وقت (غیر نوبت کار) رایگان

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت (حاوی زمینه تبلیغات)

فیش حقوق آنلاین 1400

فیش حقوق عادی تمام وقت (غیر نوبت کار)

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت

فیش حقوق عادی تمام وقت (غیر نوبت کار) رایگان

شامل محاسبه پایه سنوات تجمیعی، اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری، ماموریت (حاوی زمینه تبلیغات)

نحوه ساخت فیش حقوقی آنلاین اداره کار ویژه شرکت های خصوصی و غیر خصوصی قانون کار

یکی از مشکلات بسیار مهم و اساسی که کارفرمایان در رابطه با کارکنان و کارگران خود دارند در محاسبه صحیح حقوق و مزایا و دستمزد است. نحوه ساخت فیش حقوقی آنلاین که در شرکت های خصوصی و کارگاه های خصوصی و غیر خصوصی مشمول قانون می تواند در حل این مساله به کارفرمایان کمک کند.

سختی و پیچیدگی برای ساخت و تهیه فیش حقوق کارگران به این دلایل می تواند باشد :

تنوع زیاد در عناوین درآمدی و مزد و مزایای قانون کار : در قانون کار و مقررات مربوط به آن برای کارگران حق السعی تعریف شده است. حق السعی خود شامل چندین مورد مختلف با عناوین مختلف مزدی و مزایای غیر مزدی است. مزد و مزایای کارگران که باید در فیش حقوق آنان درج شود باید شامل تمام مواردی باشد که قانون پرداخت آن را به کارفرما تکلیف کرده است.

تعریف مزایای مختلف برای ساعات و شرایط کاری مختلف : کارگرانی که در ساعات کار عادی کار کنند حقوق و مزایای مشخصی دریافت می کنند که تهیه و ساخت فیش حقوقی برای آنان نسبتا ساده است. کارگرانی که در ساعات مختلفی از شبانه روی و روزهای تعطیل و غیر تعطیل کار می کنند مزایای مربوطه را نیز دریافت کنند. پس باید در فیش حقوقی شرکت های خصوصی و کارگاه های مشمول قانون کار با شرایط کار گفته شده این مزایا نیز در نظر گرفته شوند.

سختی شناخت مزایای به تبع شرایط کار : یک سوال مهم همیشه ذهن کارفرماها را درگیر می کند این است که به کارگرانی که با شرایط ساعات کاری مختلف و متنوع مشغول به کار هستند چه مزایایی تعلق می گیرد که آن ها در فیش حقوقی کارگران درج کند. مواردی مانند انواع نوبت کاری ها، شب کاری، اضافه کاری، جمعه کاری و … .

فرمول های سخت و متنوع محاسبه مزایا : پس از مرحله شناخت مزایا، باید با نحوه محاسبه و فرمول های محاسبه مزایا نیز آشنایی کافی و کامل وجود داشته باشد. در فیش حقوق آنلاین کارتابان این مشکل کامل حل شده است.

راه حل تهیه فیش حقوقی درست و قانونی چیست؟

راه حل سنتی این است که کارفرما و یا کارکنان امور اداری کارگاه قوانین و مقررات قانون کار و مقررات حقوق و مزایا و دستمزد، مقررات شرایط کار و مقررات موع و نحوه پرداخت حق السعی کارگران را یاد بگیرند و از روی اطلاعات مربوطه به بخشنامه های مزد و شرایط کاری کارگاه برای کارکنان خود فیش حقوقی تهیه کنند.

مسلم است که تسلط به قوانین و مقررات با تنوع بسیار زیاد کار ساده ای نیست و احتمال خطا در محاسبات مزد و مزایاو در نتیجه تهیه فیش حقوق قانونی زیاد خواهد بود.

راه حل دیگر که کارتابان رائه می کند تهیه فیش حقوقی آنلاین است. در ادامه به صورت کلی با فیش حقوقی آنلاین و نحوه تهیه فیش حقوقی آنلاین همراه با نمونه فیش حقوقی در انتهای نوشته آشنا می شویم.

فیش حقوقی چیست؟

فیش حقوقی یکی از اسناد مهم و رایج در سیستم حقوق و دستمزد و روابط کارگری و کارفرمایی است. فیش حقوقی در حالت ساده یک برگه است که بر روی آن ریز عناوین مزد و مزایا و همچنین ارقام آن ها درج شده و در طرف مقابل کسورات قانونی نیز ثبت می شود. در نهایت کسورات از درآمد کسر شده و مبلغ قابل پرداخت نهایی مشخص می شود.

به چنین سندی فیش حقوقی گفته می شود. اینکه آیا فیش حقوقی چه در شرکت های خصوصی چه دولتی و حقیقی مشمول قانون کار فرمت و فرم خاصی دارد؟ خیر. هر سندی که طبق تعریف ارائه شده تنظیم شود فیش حقوقی محسوب می شود. فیش حقوق آنلاین قانون کار که در سایت کارتابان ارائه شده نیز با رعایت این اصول طراحی شده است.

فرمت پیشنهادی فیش حقوقی

هر سندی باید قابلیت خوانایی خوبی داشته و واضح و شفاف و غیر قابل تفسیر و تحریف باشد. ساده ترین شکل و فرم فیش حقوقی به این صورت تنظیم می شود: بالای فرم مشخصات کارگاه، ماه و سال و اسم کارگر ستون 1 : شرایط و ساعات کار و … ستون 2 : عناوین مزدی و مبالغ مربوطه و در آخر ستون جمع درآمد ستون 4 : عناوین کسورات ماننده بیمه، مالیات، وام و … و در آخر ستون جمع کسورات. در قسمت پایین فرم چهار ستونه نیز جمع درآمد با کسر کسورات به عنوان مبلغ قابل پرداخت مشخص می شود.

در صورت نیاز می توان جایی برای امضای کارگر، زمان و مراحل واریز و سایر جزئیات مورد در قسمت پایین در نظر گرفت.

فیش حقوق قانون کار آنلاین که در این سامانه طراحی شده می تواند نمونه فیش حقوقی استانداردی برای استفاده کاربران باشد.

نحوه تنظیم و تهیه فیش حقوقی آنلاین کارتابان

فیش حقوقی کارگران (و کارکنان مشمول قانون کار) بسته به شرایط کار منحصر به فرد و متفاوت است. فیش های حقوقی کارتابان برای حالت های زیر طراحی شده اند :

فیش حقوقی کارگران غیر نوبت کار رایگان

فیش حقوقی کارگران غیر نوبت کار حرفه ای

فیش حقوقی کارگران نوبت کار حرفه ای

فیش حقوقی پاره وقت و ساعتی غیر نوبت کار و فیش حقوقی مدارس غیر دولتی (کادر آموزشی و غیر آموزشی)

با توجه به شرایط کاری یکی از انواع فیش حقوقی آنلاین را انتخاب کرده و در فرم باز شده مشخصات خواسته شده وارد شود.

اطلاعات مورد نیاز تهیه فیش حقوقی قانون کار

محاسبه آنلاین از روی اطلاعات ورودی انجام می شود پس دقت در ورود اطلاعات اولیه لازمه تولید فیش حقوقی درست و قانونی است.

1-اطلاعات اولیه

در قسمت بالای فرم فیش حقوقی، اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی و شغل کارگر، نام کارگاه، ماهی که فیش حقوقی برای آن تهیه می شود، شماره حساب یا کارت بانکی

2-اطلاعات شرایط کار و شخصی کارگر

در قسمت بعدی اطلاعاتی که در حقوق و مزایای کارگر تاثیر دارند وارد می شود.

سال استخدام (موثر در پایه سنوات)، فرا رسیدن سالروز استخدام (موثر در پایه سنوات)، روزها یا ساعات کاری، مزد شغل، تعداد فرزند مشمول حق اولاد، ساعت اضافه کاری، ساعت شب کاری، تعداد جمعه کاری، نوع نوبت کاری، تعداد ماموریت، مرخصی استفاده شده و مانده مرخصی.

این اطلاعات در انواع فیش ها بسته به نوع فیش متغیر هستند.

در فیش حقوقی مدارس غیر دولتی که حقوق و دستمزد و مزایای کارکنان و معلمان مدارس غیر دولتی از روی ساعت کاری مصوب مدارس (کادر آموزشی 30 ساعت و کادر غیرآموزشی 36 ساعت در هفته) نوع شغل نیز باید انتخاب شود.

فیش حقوقی برای محاسبه حقوق و مزایای معلمان و کادر غیر آموزشی مدارس غیر دولتی در قسمت فیش حقوقی پاره وقت و ساعتی در نظر گرفته شده است.

3-نتایج محاسبات حقوق و مزایا در فیش حقوقی

پس از ورود اطلاعات مورد نیاز، در قسمت آخر فیش حقوقی به صورت خودکار حقوق و مزایای کارگر را بر اساس شرایط کار و شرایط شخصی محاسبه می شود.

با کلیک برروی دکمه تکمیل و دانلود فیش، صفحه ای باز شده و لینک فیش حقوقی در قالب پی دی اف PDF نمایش داده می شود. فیش حقوقی PDF بر روی کاغذ قابل چاپ و استفاده است.

آیا فیش حقوق آنلاین کارتابان قابل استناد و قانونی است؟

ساختار و محاسبات فیش حقوق آنلاین کارتابان طبق آخرین مقررات و مصوبات قانون کار تنظیم شده است. آن چیزی که اهمیت زیادی دارد در مرحله اول انتخاب فیش حقوق انلاین صحیح و در مرحله دوم ورود اطلاعات درست است. اگر این شرایط رعایت شود فیش حقوقی انلاین کاملا قانونی و قابل استناد در تمام مراجع خواهد بود.

فیش حقوقی 1403 قانون کار

هر سال حقوق و مزایای کارگران افزایش پیدا می کند و به تبع افزایش حقوق فیش حقوقی 1403 کارگران با در نظر گرفتن مصوبه جدید تهیه می شود. فیش حقوقی سال 1403 در 4 نوع ارائه با توجه به نوبت کار و غیر نوبت کار بودن، تمام وقت و پاره وقت بودن و شغل کارگران ارائه شده است.

فیش حقوقی آنلاین 1403 رایگان مشابه فیش حقوقی آنلاین حرفه ای است با این تفاوت که در فیش حقوقی کارگران 1403 زمینه فیش دارای مارک تبلیغاتی است.

فیش حقوقی 1403 مدارس غیر دولتی در داخل فیش حقوقی آنلاین 1403 پاره وقت طراحی شده است. در فیش حقوقی مدارس باید نوع شغل نیز با دقت انتخاب شود.

فیش حقوقی آنلاین 1402، 1401 و 1400 کارگران

علاوه بر فیش حقوقی سال 1403، فیش های حقوقی برای سال های گذشته نیز در سامانه کارتابان موجود است. در سال های گذشته نیز فیش حقوقی آنلاین سال مربوطه شبیه  فیش های حقوقی سال 1403 ارائه شده که به مرور زمان این فیش ها نیز باقی مانده اند.

ممکن است برخی از کارفرمایان یا کارگران شرکت های خصوصی یا غیر خصوصی یا حقیقی نیاز داشته باشند که از حقوق و مزایای سال مربوطه برای تسویه حساب و یا مابه التفاوت اطلاع داشته باشند. در این حالت می توانند از فیش حقوقی 1402 آنلاین یا سال های قبل استفاده کنند.

نمونه فیش حقوقی 1403

فایل pdf خروجی از سامانه فیش حقوقی کارتابان در حالت کلی به صورت زیر است. نمونه فیش حقوقی pdf زیر در انواع دیگر فیش های حقوقی ممکن است کمی متفاوت باشد ولی در کل ظاهر و ساختار آن ها یکسال و به صورت زیر خواهند بود.

تصویر نمونه فیش حقوق

دانلود pdf

فرم فیش حقوقی آنلاین قانون کار 1403 چه محدودیت هایی دارد؟

با توجه به تنوع بسیار زیادی که در نظام های پرداخت مزدی وجود دارد لذا طراحی یک فرم محاسبه آنلاین حقوق نمی‌تواند پاسخگوی نیاز جامعه کارگری و کارفرمایی باشد. محاسبه آنلاین حقوق موجود صرفا برای کارکردهای غیر طبقه بندی مشاغل، کارکرد تمام وقت  طراحی شده است.

چنانچه فرم های موجود محاسبه آنلاین حقوق و مزایا و کسورات 1403، 1402، 1401 و 1400 با شرایط کاری شما مطابقت نداشته باشد و از حدود این فرم خارج باشد می‌توانید از طریق پنل کاربران درخواست فیش حقوقی و محاسبات حقوق و مزایای سفارشی ارائه نمایید.

نمونه فیش حقوقی اداره کار

نمونه فیش حقوقی اداره کار
تسویه حساب کارکنان
فیش حقوقی بساز
قرارداد کار تنظیم کن
مشاوره بگیر