نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
dwqa-question
dwqa-answer
e-landing-page
wpforms

سوال کاربر : آیا عیدی و پاداش به کارگران بدون قرارداد کار کتبی تعلق می‌گیرد؟

سوال من در کل این است که عیدی و پاداش کارگران بدون قرارداد کتبی و با قرارداد کار شفاهی تعلق می‌گیرد یا نه؟ جزئیات و شرایط کار من به صورت زیر بود.

در یک کارگاه با حقوق توافقی ماهانه 6 میلیون تومان بدون قرارداد کار کتبی مشغول به کار شدم. تا شهریور به صورت دو شیفت شب و روز کار می‌کردم و از ابتدای مهر تا اول آخر به صورت یک شیفت شب نگهبانی کار می‌کردم. پس از تبدیل شیفت‌های کاری به یک شیفت حقوق ماهانه 3.5 میلیون تومان (سه و نیم میلیون تومان) پرداخت شد. اکنون از کار اخراج شدم و بر سر حقوق و مزایا با کارفرما اختلاف دارم.

ادعای کارفرما این است که مبلغ حقوق توافقی ماهانه 6 میلیون تومان شامل همه چیز بوده و عیدی و پاداش و سنوات نیز داخل حقوق ماهانه پرداخت شده است.

آیا عیدی و پاداش و سنوات به کارگر بدون قرارداد کار تعلق می‌گیرد؟ اگر از کارفرما برای پردخت حقوق و مزایای معوق مانند نوبت کاری و شب کاری و عیدی و پاداش و سنوات شکایت کنم نتیجه می‌گیرم؟

پاسخ به : آیا عیدی و پاداش به کارگران بدون قرارداد کار کتبی تعلق می‌گیرد؟

هر دو نوع قرارداد کار اعم از شفاهی و کتبی در ماده 7 قانون کار به رسمیت شناخته شده‌اند. نوع قرارداد کار شفاهی و یا کتبی هیچ تغییری در شمول مقررات قانون کار ندارد و کارگران با هر دونوع قرارداد کار مستحق دریافت عیدی و پاداش هستند.

چنانچه کارفرما مدعی باشد که مبلغ پرداختی ماهانه به کارگر شامل عیدی و پاداش و سایر مزایا است باید اسناد آن را ارائه نماید.

اسناد مورد قبول اداره کار در خصوص وجود مبلغ عیدی و پاداش در بطن حقوق پرداختی به کارگران شامل قرارداد کار کتبی و فیش حقوق است.

در صورتی که کارفرما قادر به اثبات پرداخت عیدی و پاداش و سنوات در بطن و داخل حقوق ماهانه پرداختی نباشد اداره کار کل مبلغ پرداختی ماهانه به کارگر را به عنوان حقوق در نظر گرفته و کارفرما را مکلف به پرداخت سایر مزایا مانند عیدی و پاداش و سنوات می‌کند.

نکته قابل توجه این است که در عرف برخی مشاغل سایر مزایا داخل مزد پرداختی قرارداد دارد و اداره کار در تشخیص این موضوع صالح به اظهار نظر است. پرداخت مزایا در بطن مزد در کارهایی مانند نانوایی‌ها در اغلب مناطق و کارگران روزمزد ساختمانی رواج دارد.

عیدی و پاداش کارگران بدون قرارداد کار و با قرارداد کار شفاهی برای هر سال کار معادل دو ماه آخرین حقوق و یا به ازای هر ماه کار معادل 5 روز آخرین مزد کارگر است.

سنوات کارگران بدون قرارداد کار و با قرارداد کار شفاهی نیز برای هر سال کار معادل یک ماه آخرین حقوق و یا به ازای هر ماه کار معادل 2.5 روز آخرین مزد است.

شکایت کارگران بدون قرارداد کار برای مطالبه عیدی و پاداش و سنوات و نوبت کاری و شب کاری در اداره کار قابل انجام است. نتیجه گرفتن از این شکایت به این بستگی دارد که کارگر بتواند اشتغال خود و مدت و ساعات کار خود را اثبات نماید و کارفرما اسناد پرداخت حقوق و مزایا طبق قانون کار را نداشته باشد.

برای محاسبه آنلاین عیدی و پاداش اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط زیر را مطالعه کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان آنلاین
فیش حقوقی بساز
قرارداد کار تنظیم کن
مشاوره بگیر
چگونه خیلی راحت ریز حقوق و مزایای 1402 خود یا کارکنان خود را دقیق محاسبه کنید؟
برای دریافت آنلاین و فوری فیش حقوقی 1402 قانون کار
پایه سنوات تجمیعی، مزد شغل، حق مسکن، بن کارگری، حق اولاد، اضافه کاری، شب کاری، نوبت کاری، جمع کاری، ماموریت، حق بیمه، مالیات حقوق...
طبق آخرین مقررات و همه در یک برگه PDF قابل چاپ به شکل فیش حقوقی (رایگان و حرفه‌ای)