دلیل طولانی تر شدن پروسه بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور

بازنشستگی سخت و زیان آور
بازنشستگی سخت و زیان آور

پروسه بازنشستگی کارگران مشغول در مشاغل سخت وزیان‌آور همیشه با اعتراض هایی از سوی کارگران همراه بوده است.

آن‌ها می‌گویند: از تاریخ ارسال فرم مربوط به سختی کار به کمیته سخت و زیان‌آور تا بررسی آن تقریبا ۴ ماه طول می‌کشد و بعد از اینکه جواب به تامین اجتماعی می‌رود مشکلات کار تازه شروع می‌شود. درباره کمیته سخت و زیان‌آور طی ۴ یا ۵ ماه تکلیف مشخص می‌شود اما در تامین اجتماعی مدام امروز و فردا می‌کنند و هیچ کاری هم نمی‌توان انجام داد.

یکی از کارگرانی که پروسه بازنشستگی وی به اتمام رسیده است چنین می‌گوید: بعد از گذشت ۴ ماه توانستم از کمیته سخت و زیان‌آور نتیجه بگیرم و این نتیجه را به تامین اجتماعی بردم. ولی روند بررسی در تامین اجتماعی طول کشید به طوری که از تامین اجتماعی کل استان کار را پیگیری کردم و مشخص شد تامین اجتماعی بعد از این همه مدت بنده را فاقد شرایط بازنشستگی دانسته است.

این کارگر می‌گوید: بنده دو ماه پیگیری کردم تا به من بگویند دلیل نداشتن شرایط بازنشستگی چیست؟ بعد از تقریبا دو ماه به من گفتند عنوان شغلی شما ایراد داشته در صورتی که آن‌ها می‌توانستند در همان ابتدا این موضوع را به من بگویند تا بنده خیلی زودتر از اینها به دنبال کار بازنشستگی و اصلاح عنوان شغلی خود بروم. کل حرف من این است که چرا باید در این پروسه تا این حد اذیت بشویم؟

درباره شکایت کارگران از طولانی شدن پروسه بازنشستگی، رئیس سازمان تامین اجتماعی در یکی از استان‌ها چنین می‌گوید: بعضی اوقات پروسه کاری عقب می‌افتد و کارگر فکر می‌کند ما این کار را به طور عمد انجام داده‌ایم در حالی که این درست نیست. یک واحد مجزا را در سازمان به این امر اختصاص داده‌ایم و انجام این کار پروسه مشخصی دارد اما گاهی در یک بازه زمانی حجم پرونده‌های سخت وزیان‌آور افزایش پیدا می‌کند. مثلا زمانی که ۷۰ پرونده داریم خب طبیعتا کارها دیرتر انجام می‌شود.

در بازه زمانی دی، بهمن، اسفند، فروردین و اردیبهشت تعداد درخواست کننده‌ها زیاد است و خب برای رسیدگی به اینها وقت نیاز است. به عنوان مثال اگر در سال ۵۰۰ رسیدگی صورت گیرد ۱۵۰ مورد آن مربوط به دوماه آخر سال است که این باعث می‌شود کار دیرتر انجام شود.

اگر درخواست بازنشستگی کارگر رد شود و عنوان شغلی با لیست مغایر باشد از طرف سازمان تامین اجتماعی به کارگر دلایل رد شدن درخواست نیز گفته می‌شود.

محسن باقری(عضو هیات رئیسه کانون عالی شوراهای اسلامی کار تهران) درباره روند درخواست بازنشستگی کارگران سخت و زیان‌آور می‌گوید: درخواست از طرف کارگر و یا کارفرماها- عموما به صورت جمعی- به وزرات کار ارسال می‌شود و سپس کمیته سخت وزیان‌آور استان که متشکل از نماینده کارگر، نماینده کارفرما، تامین اجتماعی، مرکز بهداشت و وزارت کار است، مشاغل را برای تایید و یا عدم تایید سخت وزیان‌آور بودن بررسی می‌کند.

بعد از این مرحله فرم‌ها به شعبه تامین اجتماعی محل پرداخت حق بیمه ارسال می‌شود. بیمه شده به شعبه می‌آید و درخواست بازنشستگی خود را تحویل سازمان می‌دهد. تاییدیه مشاغلی که کارفرما ارسال کرده با شغلی که کارگر در کمیته ادعا کرده هر دو تطبیق داده می‌شوند و اگر منطبق با شغل باشد کارگر می‌تواند بازنشست شود.

نظر دیگر در مورد طولانی تر شدن پروسه بازنشستگی: بستگی به وضعیت کارگر در کارگاه دارد. گاهی کارگرها پرونده پرسنلی در کارگاه ندارند و یا عناوین شغلی برای آن‌ها در سیستم رد نشده است. سازمان تامین اجتماعی از برج ۸ سال ۹۰ کارفرماها را موظف کرد که براساس کدینگ‌هایی که سازمان تعیین کرده کدها را منطبق کنند و بفرستند. قبل از آن تاریخ اگر کدی کارفرما داشت با کد سازمان تامین اجتماعی به هم نمی‌خورد و این شغل در سیستم تامین اجتماعی به عنوان نامشخص رد می‌شد و سازمان تامین اجتماعی زیاد روی این موضوع حساس نبود. این روند باعث شد که در چند سال اخیر کارگرهایی که به دنبال بازنشستگی خود رفتند دچار مشکل بشوند و پروسه بازنشستگی آنان طولانی شود.

اگر همه چیز طبق روال باشد و عنوان شغلی نیز درست باشد و کارگر هم همان عنوان شغل را درست به کمیته بدهد، تقریبا دو ماه طول می‌کشد تا موضوع در کمیته بررسی شود و ۲ ماه هم طول می‌کشد تا تامین اجتماعی بررسی کند.

آیا روند بررسی پرونده باید به اطلاع کارگر برسد؟ مثلا تامین اجتماعی می‌تواند مغایرت عناوین شغلی را به کارگر نگوید یا با تاخیر بگوید: طبق بخشنامه سازمان تامین اجتماعی و دستورالعمل شماره ۳۸ سازمان تامین اجتماعی باید به بیمه شده در اسرع وقت پاسخ بدهد و در غیراینصورت شعب خلاف عمل کرده‌اند. متاسفانه در برخی از موارد شعب سازمان تعلل می‌کنند و در اجرای پروسه بازنشستگی کارگران سخت و زیان‌آور کوتاهی می‌کنند. کارگری که مشمول بازنشستگی سخت و زیان‌آور می‌شود ده سال زودتر بازنشسته می‌شود و سازمان تامین اجتماعی سختگیری بسیاری در مورد این بازنشستگان انجام می‌دهد.


مطالب مرتبط زیر را نیز بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ کامل نگرفتید؟
برای دریافت مشاوره تخصصی قانون کار
حقوق دستمزد-قرارداد کار- تصفیه حساب کارگران -شکایت اداره کار - سخت و زیان آور - حوادث و بیماری‌های کار-بیمه بیکاری - بازنشستگی کارگران